We wtorek (11.05.2021 r.) na spotkaniu  DKK tematem dyskusji były dwie książki: „Kobieta w białym kimonie” A. Johns i „ Straszny kraj” K. Gessena.

Pierwsza z omawianych książek „Kobieta w białym kimonie” to poruszający portret dwóch kobiet: jednej rozdartej między tradycją a sercem i drugiej poszukującej odpowiedzi na pytanie: czym naprawdę są dom i rodzina. Dwie historie, dwa plany czasowe i mocne tematy – to najważniejsze atuty tej historii. Książka jest bardzo wciągająca i bardzo nasycona tłumionymi, silnymi uczuciami. Postawiła wiele pytań bez odpowiedzi, pokazała, jak trudno podejmować niełatwe i mądre decyzje w życiu. Jestem pewna, że każdy mocno przeżyje spotkanie z „Kobietą w białym kimonie” .

Druga omawiana książka „ Straszny kraj” to gorzko-słodki obraz dzisiejszej Rosji, a zarazem malowniczy obraz współczesnej rosyjskiej rodziny i jej problemów, z którymi musi się ona zmagać. Ogólne wrażenia z lektury były zróżnicowane. Część z nas była zadowolona i odnalazła to, czego szuka w literaturze, natomiast pozostała część mocno krytykowała książkę. Generalnie lektura wywołała gorącą dyskusję i mocno podzieliła klubowiczów.

Ewa Furmanik

Koordynator DKK w Filii “Niedźwiadek”