rysunek kwiatka i listków

Rok 2022 to Rok Botaniki i Rok Marii Konopnickiej – dlatego zapraszamy do udziału w warsztatach rodzinnych, które w naturalny sposób będą popularyzowały zarówno botanikę, jak i twórczość Marii Konopnickiej – doskonałej obserwatorki przyrody. Zachęcamy do rodzinnego spędzenia czasu, wymiany doświadczeń oraz wzajemnego inspirowania się.

Warsztaty rodzinne „Wokół Roku Botaniki i Marii Konopnickiej”:

26.03- Nasze Kwiaty – uczymy się rozpoznawać kwiaty z Marią Konopnicką

Warsztaty będą miały na celu poznanie ciekawych i łatwo rozpoznawalnych kwiatów, opisanych przez Marię Konopnicką w wierszu „Nasze Kwiaty”. Na zajęciach, grupy rodzin pracujących z książką i zasobami w sieci, wspólnie stworzą galerię naszych kwiatów. Będzie ona bazą do próby opracowania mapy kwiatów dla dzielnicy Ursus.

23.04 – Nasze Kwiaty – recyklingowe warsztaty florystyczne

Rolka po papierze, puszka, opakowanie po serku, plastikowa łyżeczka, a może złotko po czekoladzie  – to tylko od uczestników i ich twórczych talentów zależy z czego stworzą bukiet naszych kwiatów.

14.05 – Trawy jadalne – czyli o zbożach

Żyto, pszenica, proso, jęczmień, ryż i wiele innych gatunków, od zarania dziejów stanowią fundament naszego sposobu odżywiania. Na zajęciach nauczymy się rozpoznawać podstawowe gatunki, a wykorzystując ziarna jednego z nich wspólnie wykonamy „rajstopowego cudaka”.

11.06 – Drzewa i ich tajemnice

Choć wyrastają z małego nasionka to: osiągają majestatyczne rozmiary, pochłaniają zanieczyszczenia, produkują tlen, dają schronienie i cień. Zajęcia przybliżą ich tajemnice, pomogą rozpoznać gatunki w najbliższej okolicy i zachęcą do przeróżnych aktywności na świeżym powietrzu w towarzystwie drzew. Oczywiście będziemy także tworzyć – tym razem z kory i patyczków.

 

Zajęcia odbywają się w soboty, w Czytelni Nr XIX, przy ul. Plutonu AK „Torpedy” 47, w godzinach 10.30-12:00

Obowiązują zapisy – max. 5 rodzin z dziećmi od 5 roku życia.

Informacje i zapisy:

bdm116@bpursus.waw.pl

tel. 22 882 43 00 w. 1

plakat o warsztatach botanicznych z kwiatami i drzewami