W najbliższą niedzielę (30.01.2022 r.) zapraszamy na coroczną imprezę plenerową Wielkie Granie i Ślizganie w Ursusie. Czeka nas moc wrażeń artystycznych i sportowych. Główną atrakcją wydarzenia będzie koncert Dawida Kwiatkowskiego.

Koncerty i licytacje odbędą się w Parku  Czechowickim.  Na scenie wystąpią: młodzieżowa grupa musicalowa „Crescendo” i zespół wokalny „Wiolinki” (g. 16:00), grupa musicalowa „Phantasia” (g. 17:30)  i gwiazda wieczoru – Dawid Kwiatkowski (g. 19:00).  W międzyczasie, o  g. 15:30, 17:00 i 18:00 odbędą się licytacje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy,  a na nich do zdobycia –  piłki i koszulki z podpisami gwiazd sportu oraz zestawy gadżetów. Jednocześnie cały czas trwają licytacje online (kliknij licytacje), gdzie można zdobyć m.in. sushi przygotowane przez zastępcę burmistrza Wiesława Krzemienia (Link do nagrania) vouchery od biblioteki na nagranie odcinka specjalnego z Misiem Tadkiem czy karty ze zdjęciami i autografami reprezentantów Polski w piłce nożnej, w tym Roberta Lewandowskiego.

Podczas Wielkiego Grania i Ślizgania zachęcamy do aktywności fizycznej i zabawy na świeżym powietrzu. Na lodowiskach przy ul. Gen. K. Sosnkowskiego 10 i przy ul. M. Keniga  20 przygotowaliśmy wiele atrakcji w godzinach od 12:00 do 15:00, będą  to m.in. nauka jazdy na łyżwach, konkursy, zabawy i pokazy prowadzone przez AZS Warszawa. Zapewniamy ciepły poczęstunek dla uczestników – pyszną zupę i gorącą herbatę. Miłośnicy biegania  także znajdą coś dla siebie. Zapraszamy do wzięcia udziału w zimowym biegu, który wystartuje o godzinie 12:00 w Eko Parku na krótkim, rodzinnym dystansie 2 km. Zapisy pod adresem: wielkie granie i bieganie –  zapisy

Na wszystkie atrakcje i wydarzenia wstęp wolny.

Zapraszają: Rada i Zarząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy oraz  Ośrodek Kultury „Arsus”.