Nasi Wolontariusze wciąż sięgają po “Harrego Pottera”. Oto, co piszą Maja i Michał:

Maja:

“W Polsce pierwsza książka z serii Harry’ego Potter’a była wydana w 2000 roku. Napisała ją J. K. Rowling. Od tego momentu przez następne osiem lat wychodziły nowe tomy. Harry Potter i jego historia stała się niezwykle sławna. Do dzisiaj jest jedną z najbardziej popularnych serii.

Czytając książki Harry’ego Potter’a bardzo spodobał mi się świat, w którym mają miejsce. Niezwykle dużo detali, które pojawiały się w serii, kreowały bardzo precyzyjne otoczenie. Przez ilość szczegółów łatwo można było poczuć się, jakby faktycznie się tam żyło.

Wciągająca fabuła jest jednym z najlepszych elementów tych książek. Godzinami tylko je czytałam, aby dowiedzieć się co będzie dalej. Każda kolejna część ma nowy intrygujący wątek.

Jeszcze jednym miłym zaskoczeniem jest różnorodność bohaterów. Każdy z nich ma inny charakter, przez co łatwo znaleźć kogoś do lubienia, czy też nie. Utożsamiając się z różnymi postaciami razem można przeżywać ich przygody. Głowni bohaterowie mają w sobie głębie. Nie są źli bez powodu i mają opowiedzianą historię, dlaczego są jacy są. Większość z nich nie jest tylko “dobra” lub “zła”. Mają swoje zalety i wady, przez co są bardziej ludzcy.

Polecam przeczytanie serii Harry’ego Potter’a. Fabuła i historia są bardzo wciągające. Bohaterowie mają drugie dno, a co książkę pojawia się nowy wątek. Bardzo przyjemnie się to czyta i żałuję tylko, że już wszystko skończyłam i nie mogę już doświadczyć tej samej ekscytacji, gdy czytałam je po raz pierwszy.”

Michał:

“Harry Potter” to powieść, którą przeczytałem już wielokrotnie. Jest w niej bardzo ciekawa fabuła, taka nieoczywista i wciągająca. Super fantazja.

Książka jest napisana prostym językiem. Dedykowana zarówno dla dzieci, jak i młodzieży.”

kolorowe grzbiety książek