Nasza Wolontariuszka Maja tak pisze o tej niezwykłej lekturze:

“Éric-Emmanuel Schmitt jest autorem książki ,,Oskar i pani Róża”. Lektura była wydana w 2002 we Francji, a dwa lata później zawitała do Polski.

Kiedy czytałam ,,Oskar i pani Róża” najbardziej spodobał mi się sposób przekazania treści. Język, jak i forma listów, dawały poczucia, że czyta się lekką powiastkę, a nie filozoficzne opowiadanie, które porusza wątki śmierci i wiary. Prawie wszystkie listy były napisane z perspektywy głównego bohatera, dziesięcioletniego chłopca. Autorowi udało się uchwycić tą naiwność i prostotę w myśleniu dzieci.

Kolejną rzeczą, którą polubiłam w tej książce są jej przemyślenia i kreatywne pokazanie pewnych przekonań. Ta lektura sprawiła, że zastanowiłam się i przemyślałam w jaki sposób patrzę na świat. Otworzyła mi oczy i pomogła mi bardziej docenić życie.

Przyjemny był też w niej humor. Mimo ciężkich i trudnych tematów udało się jej, mnie rozbawić. Kilka razy zaśmiałam się na głos czytając ją. Idealny bilans między powagą a śmiechem sprawił, że przeczytałam ją w mgnieniu oka.

Bardzo polecam przeczytanie ,,Oskar i pani Róża”. Mi ta książka wiele dała. Rozwinęła moją wiedzę, pozwoliła mi bardziej zrozumieć otaczający mnie świat, a przede wszystkim umiliła mi czas.”

rysunek lizaka serca