obrazek rudego kotka, rąk i logo wolontariatu
Jeśli lubicie mangi i anime, a jeszcze nie oglądaliście, to dziś, zdecydowanie Must Watch …
Nasza Wolontariuszka, Maja, tak pisze o “Violet Evergarden”:
“Violet Evergarden jest to anime bazowane na mandze napisanej przez Kana Akatsuki i ilustrowanej przez Akiko Takase. Manga jak i anime była nominowana do dużej ilości nagród z czego pięć udało jej się wygrać.
Styl i animacja Violet Evergarden zapiera wdech w piersiach. Kolory są przepięknie dobrane, a całe anime jest dobrze wykonane. Postacie są pięknie narysowane i zaanimowane. Całe anime wygląda jak dobrze nakręcony film tylko, że w 2d.
Anime porusza bardzo ciężkie wątki takie jak wojna, rozstanie z bliskimi i poszukiwanie sensu życia. Każdy odcinek jest przepełniony emocjami, które są pięknie pokazane. Oglądając to anime nie da się nie wzruszyć. Violet Evergarden daje do myślenia nad światem i relacjami ludzkimi.
Anime dobrze obrazuje zmiany w głównej bohaterce i pozwala zrozumieć co czuje. Historia gładko płynie i mimo dodawania dużo nowych wątków historia ładnie się łączy.
Violet Evergarden jest jednym z moich ulubionych anime. Styl, animacja, emocje i uczucie, które zostawia sprawia, że jest warte polecenia.”