Logo Dyskusyjnego Klubu Książki

Pierwsze, powakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki Filii „Niedźwiadek” odbyło się 13 września. W jego ramach omawialiśmy literackie wspomnienia minionego lata.

W naszym repertuarze znalazły się powieści science fiction, fantasy, obyczajowe i kryminalne – między innymi: „Inne światy” („Kilka lat temu powstał niezwykły projekt Jakuba Różalskiego 1920+, w którym nawiązał on do malarstwa XIX i XX wieku i stworzył alternatywne uniwersum, będące połączeniem motywów polskiej armii i codziennego życia na wsi z początku XX wieku z mechami oraz zaawansowaną technologią. Bardzo szybko jego prace zachwyciły i podbiły świat, jak również stały się inspiracją dla kolejnych artystów. Z fascynacji tymi obrazami powstała niezwykła antologia Inne światy i dzięki wydawnictwu Sine Qua Non ujrzała światło dzienne. Znajdziemy w niej opowiadania dziesięciu pisarzy, m.in Jacka Dukaja, Jakuba Małeckiego, Jakuba Żulczyka, Łukasza Orbitowskiego, Roberta Szmidta, czy Remigiusza Mroza.”), „Błękitny zamek” L.M. Montgomery, seria „Mieć odwagę, by marzyć” S.A. Mason, „Moja siostra zabija seryjnie” O. Braithwaite, „Tylko przetrwaj noc” R. Sager, seria „Grzechy młodości” E. Świętek i inne. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze.

Kolejna okazja do dyskusji o książkach już 4 października o godz.18.00, a przedmiotem rozważań będzie “Topeka” Bena Lernera i „Wisienka na torcie” Aurelii Valognes. Serdecznie zapraszamy.

Relację przygotowała Ewa Furmanik, koordynatorka DKK

osiem osób siedzi przy stole, na stole stoją filiżanki i talerzyki z ciastem, dookoła kwiaty w doniczkach