W miniony piątek bibliotekarze Filii „Skorosze” obchodzili 10-lecie swojej placówki. Podczas uroczystości kierownik filii Barbara Haponiuk otrzymała na swoje ręce z rąk dyrekcji Biblioteki serdecznie gratulacje wraz z podziękowaniami za 20 lat swojej pracy.

W związku z obchodami kierownik filii przygotowała parę słów dla naszych czytelników:

„W tym roku minęło już 10 lat istnienia Filii „Skorosze”, a wydaje się, jakbyśmy dopiero wczoraj uczestniczyli w uroczystym otwarciu placówki. Przez ten czas Biblioteka na stałe wpisała się w krajobraz Skoroszy i mocno zakorzeniła w życiu lokalnej społeczności.

W porównaniu ze stanem z 2010 r. zbiory placówki powiększyły się przeszło sześciokrotnie! Filia oprócz tradycyjnych papierowych książek, w tym wielu nowości, proponuje czytelnikom audiobooki, e-booki i czytniki e-booków, płyty dvd, czasopisma, gry i zabawki oraz kody do platformy Legimi.

Biblioteka poprzez wypożyczane zbiory zagościła w domach mieszkańców Ursusa, a dzięki bogatej ofercie zajęć edukacyjnych i kulturalnych stała się miejscem spotkań ludzi w każdym wieku. W szerokim wachlarzu warsztatów proponowanych w Filii „Skorosze” zarówno maluch jak i senior znajdą coś dla siebie. Możemy przyprowadzić dwulatka do Klubu Małego Czytelnika, starszak rozwinie swoje uzdolnienia na warsztatach plastycznych i muzycznych, a dorosły porozmawia o literaturze z wyższej półki na spotkaniach Dyskusyjnego Klubu Książki lub zada pisarzowi nurtujące go pytania na wieczorze autorskim. Przez lata oferta spotkań ewoluowała tak, żeby jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby czytelników. Trudno tutaj wymienić wszystkie rodzaje zajęć, jakie odbywały się i odbywają nadal w Filii „Skorosze”. Biblioteka tak bardzo zaistniała w środowisku, że jej pracownicy są zapraszani ze swoja ofertą na zewnątrz np.: do szkół, przedszkoli i innych instytucji kultury.

Czasy pandemii koronawirusa odcisnęły swoje piętno również na działalności Biblioteki, ale nie odseparowały jej całkowicie od czytelników. Książki można zwracać do wrzutomatu, a rezerwacje odbierać po uprzednim umówieniu się na dzień i godzinę.

Pracownice Filii dziękują wszystkim czytelnikom za aktywny udział w życiu placówki, za obecność, zaangażowanie w działania i dzielenie się swoimi pomysłami. Bibliotekarki ze Skoroszy zapraszają mieszkańców Ursusa do składania wizyt w placówce, gdzie każdy, co potwierdzają odwiedzający, może poczuć się jak w domu. Nasza Biblioteka to nie tylko książnica, to także miejsce, do którego mieszkańcy przychodzą ze swoimi problemami i troskami, gdzie każdy zostanie wysłuchany. To miejsce, z którego wychodzi się z lżejszym sercem i ciężką torbą pełną dobrych książek. Do zobaczenia w informatorium Filii „Skorosze””.