Wolontariat Biblioteki Publicznej im. W. J. Grabskiego w tym roku przeprowadzi akcję Narodowego Czytania „Balladyny” J. Słowackiego poprzez wirtualny projekt „Balladyna – flashmob” współfinansowany przez Ochotników Warszawskich i współorganizowany z Domem Kultury Arsus.

Wydarzenie prowadzone w sieci będzie miało za zadanie przyciągnąć fanów literatury autora, którzy wspólnymi siłami z wolontariuszami i mieszkańcami Dzielnicy Ursus wyprodukują serię nagrań (podczas, których czytane będą fragmenty utworu), które zostaną zmontowane w jeden film i wyemitowane 5 września jako promocja czytelnictwa i upowszechnianie akcji Narodowego Czytania.

Aby dołączyć do udziału w zabawie wystarczy wypełnić oświadczenia a nastepnie przesłać je na adres: promocja@bpursus.waw.pl. W odpowiedzi na zgłoszenie uczestnik otrzyma wybrany fragment Balladyny, który nagrany telefonem lub kamerą odeśle na powyższy adres. Jeśli osoba zainteresowana wzięciem udziału w akcji nie będzie dysponować zapleczem technicznym do wykonania zadania, Biblioteka zaoferuje możliwość wykonania nagrania na terenie placówki przy pomocy bibliotekarza.

Na najaktywniejszych wolontariuszy czekają nagrody w postaci certyfikowanych szkoleń z animacji czasu wolnego.

Przyłącz się do akcji!